Lokalita

Město Lipník nad Bečvou leží na pradávné obchodní stezce (tzv. Jantarová stezka) spojující nejen sever a jih Moravy, ale především procházející Evropou od Baltského moře k Benátskému zálivu. Tato strategická poloha hrála v historii města důležitou úlohu už od jeho vzniku. Historie města sahá do počátku 13. století (1. doložená zmínka je z roku 1238) a jeho význam postupně rostl díky ideálním podmínkám daným jak výhodnou polohou v údolí Moravské brány při řece Bečvě, ale především v důsledku procházející obchodní stezky.

Historické centrum se dvěma barokními kašnami, morovým sloupem, radnicí a měšťanskými domy s podloubími bylo v roce 1989 prohlášenou městskou památkovou rezervací. Z původního středověkého opevnění se dochovalo sedm bašt a část hradebních zdí. Za zmínku dokládající bohatou historii stojí židovské hřbitovy a synagoga, kostely Sv. Jakuba a Sv. Františka Serafinského, renesanční zámek se zámeckou zahradou, a v neposlední řadě Piaristický klášter (zde studoval v roce 1833-1834 objevitel genetických zákonů Gregor Mendel).

Přibližně 3 km jihovýchodně od Lipníka se nachází zřícenina hradu Helfštýn, jednoho z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě.

Příliv nových obyvatel v poslední třetině 18. Století byl důsledkem stavby císařské silnice z Olomouce na Nový Jičín a Těšín. Dalším důležitým milníkem v hospodářském rozvoji města byla stavba Severní dráhy, která roku 1842 dospěla z Vídně a Přerova do Lipníku, který pak plných 5 let zůstal koncovou stanicí a současně jedním z největším překladišť zboží v rakouské monarchii. Toto překladiště na sebe navázalo nebývalý rozvoj řemesel, povoznictví, a zejména velké trhy. Lipník se tak stal nejen hospodářsky významným městem, ale především důležitým dopravním uzlem.

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Rychlostní komunikace R35 a hlavně dálnice D47 z Olomouce na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Město Lipník nad Bečvou má velmi dobrou občanskou vybavenost. Vedle mateřských a základních škol jsou zde v provozu střední školy, učiliště, gymnázium, a pro umělecky nadané děti funguje v Lipníku také Základní umělecká škola.

Nabídka možností sportovního vyžití je ve městě a jeho krásném okolí také velmi pestrá. Kopce obklopující údolí Moravské brány nabízejí vhodný terén pro horská kola, podél řeky Bečvy vede cyklo i in-line stezka Bečva, údolím Moravské brány je značená i dálková cyklotrasa Jantarová stezka a trasa Greenways. V zimě funguje nedaleko města lyžařský areál s možností večerního lyžování.

Spojení bohaté historie, infrastruktury, kulturního a sportovního vyžití dělá z tohoto města ideální místo pro život.

Lokalita

umístění výstavby

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Rychlostní komunikace R35 a hlavně dálnice D47 z Olomouce na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Více o lokalitě

Doprava a cestování

Obchody a restaurace

Vzdělávání a kultůra

Nemocnice a lékárna

prodejce

metr2 reality s.r.o. Litovelská 1340/2c 779 00 Olomouc

developer

VASTAINVEST s.r.o. Nová ulice 1293 779 00 Olomouc

Naďa Čunderlová

Prodejce

Radka Můčková

Prodejce

Lucie Musilová

Finanční poradce
Kontakt

Kontaktujte nás

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím níže připraveného formuláře.