Nový Lipník zahájil II. etapu

Lokalita

Město Lipník nad Bečvou leží na pradávné obchodní stezce (tzv. Jantarová stezka) spojující nejen sever a jih Moravy, ale především procházející Evropou od Baltského moře k Benátskému zálivu. Tato strategická poloha hrála v historii města důležitou úlohu už od jeho vzniku. Historie města sahá do počátku 13. století (1. doložená zmínka je z roku 1238) a jeho význam postupně rostl díky ideálním podmínkám daným jak výhodnou polohou v údolí Moravské brány při řece Bečvě, ale především v důsledku procházející obchodní stezky.

Historické centrum se dvěma barokními kašnami, morovým sloupem, radnicí a měšťanskými domy s podloubími bylo v roce 1989 prohlášenou městskou památkovou rezervací. Z původního středověkého opevnění se dochovalo sedm bašt a část hradebních zdí. Za zmínku dokládající bohatou historii stojí židovské hřbitovy a synagoga, kostely Sv. Jakuba a Sv. Františka Serafinského, renesanční zámek se zámeckou zahradou, a v neposlední řadě Piaristický klášter (zde studoval v roce 1833-1834 objevitel genetických zákonů Gregor Mendel).

Přibližně 3 km jihovýchodně od Lipníka se nachází zřícenina hradu Helfštýn, jednoho z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě.

Příliv nových obyvatel v poslední třetině 18. Století byl důsledkem stavby císařské silnice z Olomouce na Nový Jičín a Těšín. Dalším důležitým milníkem v hospodářském rozvoji města byla stavba Severní dráhy, která roku 1842 dospěla z Vídně a Přerova do Lipníku, který pak plných 5 let zůstal koncovou stanicí a současně jedním z největším překladišť zboží v rakouské monarchii. Toto překladiště na sebe navázalo nebývalý rozvoj řemesel, povoznictví, a zejména velké trhy. Lipník se tak stal nejen hospodářsky významným městem, ale především důležitým dopravním uzlem.

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Rychlostní komunikace R35 a hlavně dálnice D47 z Olomouce na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Město Lipník nad Bečvou má velmi dobrou občanskou vybavenost. Vedle mateřských a základních škol jsou zde v provozu střední školy, učiliště, gymnázium, a pro umělecky nadané děti funguje v Lipníku také Základní umělecká škola.

Nabídka možností sportovního vyžití je ve městě a jeho krásném okolí také velmi pestrá. Kopce obklopující údolí Moravské brány nabízejí vhodný terén pro horská kola, podél řeky Bečvy vede cyklo i in-line stezka Bečva, údolím Moravské brány je značená i dálková cyklotrasa Jantarová stezka a trasa Greenways. V zimě funguje nedaleko města lyžařský areál s možností večerního lyžování.

Spojení bohaté historie, infrastruktury, kulturního a sportovního vyžití dělá z tohoto města ideální místo pro život.

Lokalita

umístění výstavby

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Rychlostní komunikace R35 a hlavně dálnice D47 z Olomouce na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Více o lokalitě

Doprava a cestování

Obchody a restaurace

Vzdělávání a kultůra

Nemocnice a lékárna

prodejce

metr2 reality s.r.o. Litovelská 1340/2c
779 00 Olomouc

IČ: 27779661
DIČ: CZ27779661

developer

VASTAINVEST s.r.o. Cejl 504/38, Zábrdovice
602 00 Brno

IČ: 25838903
DIČ: CZ25838903

Naďa Čunderlová

Prodejce

Radka Můčková

Prodejce

Lucie Musilová

Finanční poradce
Kontakt

Kontaktujte nás

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím níže připraveného formuláře.

Odesláním souhlasím, aby společnost Metr2Reality s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.