Zbývá už jen posledních 6 bytů, prodáno již 80 %. Dokončujeme výstavbu bungalovů jaro 2024.

Proč bydlet v novém lipníku?

1. Typy a druhy
Nemovitostí

Projekt Nový Lipník nabídne velký výběr různých typů nemovitostí. Podle přání klienta bude možné před dokončením upravovat dispozice v jednotlivých bytech, případně si vybrat z několika předem připravených variant vnitřního vybavení.

2. DOPRAVA, CESTOVÁNÍ
A TURISTIKA

Obyvatelé projektu Nový Lipník budou mít ideální napojení na R-35 a D1 procházející v těsné blízkosti města, na cyklostezku Bečva a další turistické trasy a cyklotrasy po okolní krajině.

3. Jak trávit
volný čas?

Pro obyvatele projektu Nový Lipník je přímo ve městě a nejbližším okolí také spousta příležitostí pro různé volnočasové aktivity. Ať již je to řada sportovišť včetně koupaliště, minigolfu, skateparku a bruslařské stezky.

4. Kde se
bude stavět?

Projekt Nový Lipník vyroste v blízkosti centra města, přibližně 500 metrů od jeho historického jádra, s výbornou dostupností široké občanské vybavenosti a dopravním napojením. Hned vedle se nachází nově revitalizováný lesopark.

5. Relax
a odpočinek

Projekt Nový Lipník je situován na jižním mírně svažitém a ohraničeném pozemku zaručujícím dostatek soukromí s pěkným výhledem. Není zde žádná průjezdná komunikace a obyvatelům bude navíc k odpočinku sloužit i nový městský park v sousedsví.

6. Atrakce
a Zábava

V širším okolí se nachází mnoho atraktivních míst jako jsou např. středověký hrad Helfštýn, lázně a aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou, propast a aquapark v Hranicích na Moravě a v neposlední řadě také rozsáhlé možnosti pro turistiku a zimní sporty v Beskydech a Jeseníkách.

Lokalita a historie

Město Lipník nad Bečvou leží na pradávné obchodní stezce (tzv. Jantarová stezka) spojující nejen sever a jih Moravy, ale především procházející Evropou od Baltského moře k Benátskému zálivu. Tato strategická poloha hrála v historii města důležitou úlohu už od jeho vzniku. Historie města sahá do počátku 13. století (1. doložená zmínka je z roku 1238) a jeho význam postupně rostl díky ideálním podmínkám daným jak výhodnou polohou v údolí Moravské brány při řece Bečvě, ale především v důsledku procházející obchodní stezky.

Historické centrum se dvěma barokními kašnami, morovým sloupem, radnicí a měšťanskými domy s podloubími bylo v roce 1989 prohlášenou městskou památkovou rezervací. Z původního středověkého opevnění se dochovalo sedm bašt a část hradebních zdí. Za zmínku dokládající bohatou historii stojí židovské hřbitovy a synagoga, kostely Sv. Jakuba a Sv. Františka Serafinského, renesanční zámek se zámeckou zahradou, a v neposlední řadě Piaristický klášter (zde studoval v roce 1833-1834 objevitel genetických zákonů Gregor Mendel).

Přibližně 3 km jihovýchodně od Lipníka se nachází zřícenina hradu Helfštýn, jednoho z nejrozsáhlejších hradních komplexů v Evropě.

Příliv nových obyvatel v poslední třetině 18. Století byl důsledkem stavby císařské silnice z Olomouce na Nový Jičín a Těšín. Dalším důležitým milníkem v hospodářském rozvoji města byla stavba Severní dráhy, která roku 1842 dospěla z Vídně a Přerova do Lipníku, který pak plných 5 let zůstal koncovou stanicí a současně jedním z největším překladišť zboží v rakouské monarchii. Toto překladiště na sebe navázalo nebývalý rozvoj řemesel, povoznictví, a zejména velké trhy. Lipník se tak stal nejen hospodářsky významným městem, ale především důležitým dopravním uzlem.

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Dálnice D35 spojující Olomouc a hlavně dálnice D1 vedoucí z Prahy na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Město Lipník nad Bečvou má velmi dobrou občanskou vybavenost. Vedle mateřských a základních škol jsou zde v provozu střední školy, učiliště, gymnázium, a pro umělecky nadané děti funguje v Lipníku také Základní umělecká škola.

Nabídka možností sportovního vyžití je ve městě a jeho krásném okolí také velmi pestrá. Kopce obklopující údolí Moravské brány nabízejí vhodný terén pro horská kola, podél řeky Bečvy vede cyklo i in-line stezka Bečva, údolím Moravské brány je značená i dálková cyklotrasa Jantarová stezka a trasa Greenways. V zimě funguje nedaleko města lyžařský areál s možností večerního lyžování.

Spojení bohaté historie, infrastruktury, kulturního a sportovního vyžití dělá z tohoto města ideální místo pro život.

Lokalita

umístění výstavby

Dopravní dostupnost je společně se strategickou polohou jednou z velkých výhod Lipníku. Dálnice D35 spojující Olomouc a hlavně dálnice D1 vedoucí z Prahy na Ostravu prochází v bezprostřední blízkosti obce.

Lipník nad Bečvou má ideální dopravní dostupnost – ať už silniční nebo železniční. Město se nachází na střední Moravě, 30 km od Olomouce, 15 km od Přerova a 12 km od Hranic, při řece Bečvě, v údolí Moravské brány. Lipník leží prakticky na hlavním tahu z Olomouce na Ostravu. V blízkosti vede rychlostní komunikace R-35, dálnice D47 byla dána do provozu v r. 2009. V Lipníku n. B. je také železniční stanice. Vedle železniční trati lze samozřejmě využít i některé z dálkových autobusových linek.

Širší okolí města se stalo přitažlivou destinací cyklistů, putujících po cyklostezkách Bečva a Jantarová. Některé úseky lákají zároveň in-line bruslaře.

Více o lokalitě

Doprava a cestování

Obchody a restaurace

Vzdělávání a kultůra

Nemocnice a lékárna

Naďa Čunderlová

Prodejce

Radka Můčková

Prodejce

Lucie Musilová

Hypoteční specialista
Kontakt

Kontaktujte nás

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím níže připraveného formuláře.

Odesláním souhlasím, aby společnost metr2 reality s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.