Zbývá už jen posledních 6 bytů, prodáno již 80 %. Dokončujeme výstavbu bungalovů jaro 2024.

Moderní bungalovy

Bungalovy

Bydlení v celomasivní dřevostavbě z CLT resp. DEKKWOOD panelů

  • Tepelně izolační vlastnosti – celomasivní dřevostavba doplněná dostatečným izolantem má velmi dobrou hodnotu součinitele prostupu tepla. Právě nízké tepelné ztráty a potřeba energie dovolují nasazení poměrně drahého zdroje na vytápění jako je elektřina, která ve spojení s umístěním FVE panelů na střešním plášti představuje jednu z nejekonomičtějších variant vytápění
  • Mimo základovou desku a betonové podlahy se jedná o suchý proces, kterým je možno stavět celý rok.
  • Větší užitný prostor - srovnáte-li tloušťku nosných stěn s cihelnými domy, zjistíte, že na stejném půdorysu ušetříte několik m2 díky subtilnější dřevěné konstrukci.
  • Variabilita a flexibilita – mnozí klienti již při postaveném domě přichází s návrhy na posun příčky, posun dveřního otvoru apod. V případě dřevěné konstrukce je to otázka rychlé korekce a nápravy, tedy žádné bourání příčky apod.
  • Ekologiedřevostavba je šetrná k životnímu prostředí, dřevo je ekologický, plně recyklovatelný materiál Tzv. Uhlíková stopa, tedy suma vypuštěných skleníkových plynů při výstavbě dřevostavby je dokonce kladná, protože dřevo ke svému růstu potřebuje CO2 a produkuje naopak kyslík. Uhlíková stopa, kterou zanechá výstavba Vašeho domu, bude ve srovnání se zděným domem minimální
  • Nízké akumulační schopnosti dřevostavby – právě v nízké akumulaci stěn spatřujeme nejpodstatnější výhodu ve srovnání s cihlovou či betonovou konstrukcí. Jakmile si zapnete topení, je hned teplo, zároveň pak ve spojení s podlahovým vytápěním dosáhnete tak potřebné akumulace tepla na podlaze, což přispívá k příjemnému pocitu tepla Díky velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem a akumulaci tepla v podlaze tak místnosti ihned nevychladnou.
  • Náklady na provoz a bydlení ve Vaší dřevostavbě lze v současnosti jen težko odhadnout ale zcela s jistotou lze říci že jsou podstatně nižší než u zděné stavby vytápěné plynem. Pokud budeme vycházet z PENB a počítat s cenou mezi 7-10 Kč za KWh lze počítat z celkovými náklady na topení a spotřebu elektrické energie (bez nadstandardních prvků, sauna bazén, whirpool) ve výši do 30 tis Kč/rok. Podmínkou je využívání FVE, která je s dostatečným výkonem instalována na Vaší střeše. Výkon lze navýšit, což opět značně sníží Vaše náklady na spotřebovanou elektrickou energii a ušetří Vaší peněžence.

Bungalovy splňují požadavky na nízkou energetickou náročnost objektu, všechny tyto stavby mají vlastní střešní fotovoltaickou elektrárnu, což při současných cenách elektřiny jistě oceníte.

Systém prefabrikovaných celomasivních montovaných dřevostaveb spočívá ve výrobě hotových panelů ve výrobní hale stavební firmy a následné montáži těchto panelů na staveništi. Hlavní výhodou panelové výstavby je její rychlost, hrubá stavba většinou stojí do tří dnů. Další velkou výhodou je také to, že výroba panelů probíhá v suché hale, nehrozí tak zvlhnutí materiálu či odložení stavby kvůli počasí. Výroba v hale je navíc precizní, těsná a přesná
CLT (neboli cross laminated timber, česky křížem lepené dřevo, v případě DEKKWOOD panelů, křížově šroubované dřevo) je panel složený ze tří a více vrstev dřeva, které jsou k sobě slepeny a navzájem vůči sobě pootočeny o 90°.Tyto panely se řežou ve velkoplošných formátech na automatických strojích a na staveništi se pouze smontují k sobě. Vnější strana je pak opatřena izolací, vnitřní může zůstat bez povrchové úpravy, pokud toužíte po dřevě v interiéru. Výhodou CL, DEKKWOOD panelů je velká prostorová tuhost a statická odolnost. Díky křížení vrstev také nedochází ke kroucení dřeva. Stavba z CLT, DEKKWOOD panelů je rychlá a majitelé oceňují zcela přírodní materiál konstrukce.


Firma Ekobau Invest a.s. staví dřevostavby již více než 20 let a celomasivní dřevostavby z CLT panelů již více než 5 let nejen v České Republice ale také v Rakousku. Za tutu dobu firma zrealizovala již více než 100 dřevostaveb a jen 14 ve Vámi zvolené lokalitě.

Fotogalerie

Vizualizace bungalovů

Fotogalerie

Vizualizace koupelny

Fotogalerie

Vizualizace ložnice

Fotogalerie

Vizualizace obývací pokoj + kuchyně

Fotogalerie

Průběh výstavby

Duben 2024

Září 2023

Standardy

Naďa Čunderlová

Prodejce

Radka Můčková

Prodejce

Lucie Musilová

Hypoteční specialista
Kontakt

Kontaktujte nás

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím níže připraveného formuláře.

Odesláním souhlasím, aby společnost metr2 reality s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.