Bungalovy

Bydlení v celomasivní dřevostavbě z CLT resp. DEKKWOOD panelů

  • Tepelně izolační vlastnosti – celomasivní dřevostavba doplněná dostatečným izolantem má velmi dobrou hodnotu součinitele prostupu tepla. Právě nízké tepelné ztráty a potřeba energie dovolují nasazení poměrně drahého zdroje na vytápění jako je elektřina, která ve spojení s umístěním FVE panelů na střešním plášti představuje jednu z nejekonomičtějších variant vytápění
  • Mimo základovou desku a betonové podlahy se jedná o suchý proces, kterým je možno stavět celý rok.
  • Větší užitný prostor - srovnáte-li tloušťku nosných stěn s cihelnými domy, zjistíte, že na stejném půdorysu ušetříte několik m2 díky subtilnější dřevěné konstrukci.
  • Variabilita a flexibilita – mnozí klienti již při postaveném domě přichází s návrhy na posun příčky, posun dveřního otvoru apod. V případě dřevěné konstrukce je to otázka rychlé korekce a nápravy, tedy žádné bourání příčky apod.
  • Ekologiedřevostavba je šetrná k životnímu prostředí, dřevo je ekologický, plně recyklovatelný materiál Tzv. Uhlíková stopa, tedy suma vypuštěných skleníkových plynů při výstavbě dřevostavby je dokonce kladná, protože dřevo ke svému růstu potřebuje CO2 a produkuje naopak kyslík. Uhlíková stopa, kterou zanechá výstavba Vašeho domu, bude ve srovnání se zděným domem minimální
  • Nízké akumulační schopnosti dřevostavby – právě v nízké akumulaci stěn spatřujeme nejpodstatnější výhodu ve srovnání s cihlovou či betonovou konstrukcí. Jakmile si zapnete topení, je hned teplo, zároveň pak ve spojení s podlahovým vytápěním dosáhnete tak potřebné akumulace tepla na podlaze, což přispívá k příjemnému pocitu tepla Díky velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem a akumulaci tepla v podlaze tak místnosti ihned nevychladnou.
  • Náklady na provoz a bydlení ve Vaší dřevostavbě lze v současnosti jen težko odhadnout ale zcela s jistotou lze říci že jsou podstatně nižší než u zděné stavby vytápěné plynem. Pokud budeme vycházet z PENB a počítat s cenou mezi 7-10 Kč za KWh lze počítat z celkovými náklady na topení a spotřebu elektrické energie (bez nadstandardních prvků, sauna bazén, whirpool) ve výši do 30 tis Kč/rok. Podmínkou je využívání FVE, která je s dostatečným výkonem instalována na Vaší střeše. Výkon lze navýšit a doplnit bateriemi, což opět značně sníží Vaše náklady na spotřebovanou elektrickou energii a ušetří Vaší peněžence.

Systém prefabrikovaných celomasivních montovaných dřevostaveb spočívá ve výrobě hotových panelů ve výrobní hale stavební firmy a následné montáži těchto panelů na staveništi. Hlavní výhodou panelové výstavby je její rychlost, hrubá stavba většinou stojí do tří dnů. Další velkou výhodou je také to, že výroba panelů probíhá v suché hale, nehrozí tak zvlhnutí materiálu či odložení stavby kvůli počasí. Výroba v hale je navíc precizní, těsná a přesná
CLT (neboli cross laminated timber, česky křížem lepené dřevo, v případě DEKKWOOD panelů, křížově šroubované dřevo) je panel složený ze tří a více vrstev dřeva, které jsou k sobě slepeny a navzájem vůči sobě pootočeny o 90°.Tyto panely se řežou ve velkoplošných formátech na automatických strojích a na staveništi se pouze smontují k sobě. Vnější strana je pak opatřena izolací, vnitřní může zůstat bez povrchové úpravy, pokud toužíte po dřevě v interiéru. Výhodou CL, DEKKWOOD panelů je velká prostorová tuhost a statická odolnost. Díky křížení vrstev také nedochází ke kroucení dřeva. Stavba z CLT, DEKKWOOD panelů je rychlá a majitelé oceňují zcela přírodní materiál konstrukce.


Firma Ekobau Invest a.s. staví dřevostavby již více než 20 let a celomasivní dřevostavby z CLT panelů již více než 5 let nejen v České Republice ale také v Rakousku. Za tutu dobu firma zrealizovala již více než 100 dřevostaveb a jen 14 ve Vámi zvolené lokalitě.

prodejce

metr2 reality s.r.o. Litovelská 1340/2c
779 00 Olomouc

IČ: 27779661
DIČ: CZ27779661

developer

VASTAINVEST s.r.o. Cejl 504/38, Zábrdovice
602 00 Brno

IČ: 25838903
DIČ: CZ25838903

Naďa Čunderlová

Prodejce

Radka Můčková

Prodejce

Lucie Musilová

Finanční poradce
Kontakt

Kontaktujte nás

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím níže připraveného formuláře.

Odesláním souhlasím, aby společnost Metr2Reality s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.